Rzeki są źródłem życia – dają wodę, są domem dla tysięcy gatunków, a także miejscem odpoczynku i inspiracji. Niestety, ścieki komunalne, zanieczyszczenia z rolnictwa czy przemysłu zbyt często im zagrażają. Czy możemy to zmienić?
Niezależnie od tego, czy mieszkasz w dużym mieście czy w małej miejscowości, możesz mieć realny wpływ na ochronę rzek. Ale czy wiesz, co zrobić, gdy stan Twojej ulubionej rzeki budzi obawy? Weź udział w webinarze Frank Bold i zdobądź praktyczne wskazówki do działania!
Działania na rzecz ochrony polskich rzek, lasów, zdrowia Polek i Polaków, sprawiedliwej transformacji, a także dzielenie się naszą wiedzą prawną – na tym upłynął nam 2024 rok. Zapraszamy na podsumowanie!
Jak zareagować, gdy widzisz zanieczyszczenia w swojej okolicy? Jakie działania podejmują obywatele, by poprawić stan wód w Polsce? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym najnowszym odcinku podcastu Frank Bold „Kiedy rzeka zamienia się w ściek”.
Po roku od zaprzysiężenia rządu stan realizacji polityki klimatyczno-środowiskowej Polski głęboko rozczarowuje – komentarz Bartosza Kwiatkowskiego, dyrektora Frank Bold.
Komisja Europejska przyjęła skargę aktywistek i aktywistów Greenpeace. Chodzi o wydanie kopalniom zezwoleń na zrzut zasolonych ścieków górniczych do rzek.
Grupa przedstawicieli strony samorządowej i społecznej opracowała 10 postulatów zmian w ustawie Prawo geologiczne i górnicze. W resorcie środowiska mają trwać prace nad nowelizacją przepisów, które są krytykowane za znaczną ingerencję w prawo własności nieruchomości oraz władztwo planistyczne gmin.
Fundacja Frank Bold otrzymała środki na organizację darmowych szkoleń dla osób pracujących w urzędach gmin z województw małopolskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Przeszkolimy je z procedur wydawania pozwoleń i decyzji środowiskowych dla instalacji OZE.
Ścieki komunalne, zanieczyszczenia z rolnictwa, ale także zrzuty wód kopalnianych – dr Sebastian Szklarek rozmawia z Marią Włoskowicz tym, kto, co i jak szkodzi rzekom w drugim odcinku podcastu Frank Bold „Kiedy rzeka zamienia się w ściek”.
Losy projektu odbudowy zasobów wodnych we wschodniej Wielkopolsce to przestroga przed drogą na skróty przy naprawie szkód w środowisku oraz dowód na kluczową rolę organizacji w monitorowaniu funduszy – komentarz dr Katarzyny Doroszewskiej-Chyrowicz.
Dostępność - kontrast